Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Mobil Aşevi

Mobil Aşevi Bağışı

Mobil aşevi Şefkat Eli Derneği’nin hayata geçirmekte olduğu projeler arasındadır. Mobil aşevi ile doğal afetlerin yaşandığı durumlarda afetin yaşandığı bölgeye ulaşılarak felaketi yaşayan halkın gıda ihtiyacı karşılanır. Dernek tarafından tam donanımlı olarak hazırlanan mobil aşevi araçları halkın karınlarının doyurulması için gerekli yiyeceklerin hazırlanmasını ve hazırlanan yiyeceklerin korunmasını sağlar. Mobil aşevinin felaket bölgelerine ulaşması ve halkın ihtiyacını karşılaması ise yapılan bağışlarla mümkün olur.

Mobil Aşevi Bağışı Nasıl Yapılır?

Şefkat Eli Yardım Derneği mobil aşevi bağışını nakdi olarak kabul eder. Toplanan para sayesinde mobil aşevinde yapılacak yemekler için gerekli malzemeler ve ekipmanlar satın alınır. Aşevi için gerekli malzemelerin alınmasıyla da felaket bölgesindeki halka insanı yardım ulaştırılır.

Mobil aşevi bağışı online olarak bağış sayfasından yararlanmak suretiyle yapılabilir. Bağış miktarını bağışçılar kendileri belirleyerek ödemesini yaparlar. Ödeme esnasında bağışın kim tarafından yapıldığına dair bilgilerin girilmesi gerekir. Bu sayede dernek kim tarafından bağış kabul ettiğini öğrenebilir. Gerekli olan bilgilerin girilmesi sonrasında ise ödeme yapılarak mobil aşevi bağış süreci sonuçlandırılır.

Mobil Aşevi Bağışını Ne Zaman Yapmak Gerekir?

Yurt içi ve yurt dışı ülkeleri yılın her döneminde felaketlerle karşılaşabilirler. Bu nedenle dernek tarafından felaketzedelere sunulan mobil aşevine yıl boyunca ihtiyaç duyulabilir. Bu nedenle mobil aşevi bağışında bulunmak isterseniz 365 günde de bağışınızı yapmanız mümkündür.

Yaptığınız bağış nasıl ulaşıyor? Öğrenmek isterseniz bağışın ardından sizlere gönderilen SMS mesajından bağışın ulaşma durumunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca yaşanan felaketler sonrasında derneğin mobil aşevi ile halka destek olduğunu yayın organlarından öğrenebilirsiniz. Bağışınızın ulaşması konusundaki sorularınızı dernek yetkililerine telefon araması üzerinden de iletebilirsiniz.