Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Kömür

Kömür Bağışı

Kömür bağışı yoksul, kimsesiz ve yardıma muhtaç olanlar için 1 torba kömür tutarında yapılan bağışa verilen isimdir. Şefkat Eli Derneği hayırsever insanların yapmış oldukları bağışlarla hem yurt içinde hem de yurt dışında yaşayan insanların ısınacak kömüre sahip olmalarını sağlar. Böylelikle muhtaçlık içinde yaşayan kişilerin daha sıcak kış geçirmesi sağlanır.

Kömür Bağışı Ne Zaman Yapılır?

Şefkat Eli Derneği’ne kömür bağışı ne zaman yapılır ve bağış süreci nasıl işler? Kömür bağışının yapılması için en uygun zaman kış aylarıdır. Kış aylarında yapılan bağışlar sayesinde Suriye, Gazze ve yurt içinde kömüre ihtiyaç duyan aileler sevindirilir ve ısınma sorununa çözüm bulunur.

Bağışın kış ayları dışında da yapılması mümkündür. Dernek bu alanda yapılan bağışları bir araya toplayarak zamanı gelince ihtiyaçların karşılanması için değerlendirir.

Online Kömür Bağışı Nasıl Gerçekleşir?

Kışın insanların ısınması için yapılan kömür bağışı online şekilde gerçekleşir. Bunun için bağış aksiyon sayfasından yararlanılır. Kömür bağışının tercih edilmesi ve şimdi bağış yap butonuna tıklanmasıyla bağış için ilk adım atılır.

Bağışın sepete eklenmesiyle ödeme sayfasına geçilir. Bu sayfada bağışı gerçekleştiren kişilerin kişisel bilgileri ve kart bilgileri talep edilir. Bu bilgilerin girilmesi ve bağış adedinin onaylanması ile bağış işlemi tamamlanır.

Bağış Nasıl Ulaşıyor?

Bağışın ulaşması ödemenin yapılması ile gönderilen onay mesajı ile mümkün oluyor. Ayrıca kömür bağışının Suriye, Türkiye veya Gazze gibi yerlere ulaştığı bilgisi bağış esnasında bildirilen telefona gönderilen mesaj veya video gönderileriyle anlaşılıyor.

Kömür Bağışı Kimlere Ulaşır?

Kömür bağışının ulaştırılacağı kişiler Şefkat Eli Derneği gönüllü ve personelleri aracılığıyla tespit ediliyor. En çok ihtiyacı olandan en az ihtiyacı olan kişiye kadar sıralama yapılıyor. Bu sıralama sayesinde tüm ihtiyaç sahiplerinin kömüre sahip olması sağlanabiliyor.

Bağışlar için belirli bir düzen oluşturulduğundan aksama veya kargaşa yaşanmadan kışın insanlar için daha sıcak geçmesi sağlanabiliyor.