Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

İftar

İftar Bağışı

İftar bağışı oruç tutan kişilerin oruçlarını açmaları için yapılabilecek bir bağış çeşididir. Şefkat Eli Derneği oruç ibadetini yerine getiren Müslümanların iftarlarını aç yapmamaları adına bu kampanyayı düzenler. Hayırsever bağışçıları sayesinde en az bir kişinin iftarının karşılanmasını sağlar. Sizler de din kardeşlerinize iftar bağışında bulunmak istiyorsanız bağış süreci hakkındaki gerekli bilgileri aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Nasıl İftar Bağışında Bulunabilirim?

Müslüman kardeşlerinizin oruçlarını açabilmeleri için iftar bağışında bulunmayı düşünüyorsanız online bağış yöntemini kullanabilirsiniz. Bağış sayfasında yer alan 1 kişilik iftar bağışı tutarını onaylayarak bağış işleminin ilk aşamasını tamamlayabilirsiniz.

İkinci aşamada ise ödeme sayfasında yer alan bağış sahibi, telefon numarası, eposta, bağış notu ve bağış türü bilgilerini girebilirsiniz. Üçüncü aşamada ise ödemenin yapılacağı kart bilgilerine ihtiyaç vardır. Kart bilgilerinizi girmenin ardından da yaptığınız bağışı onaylayarak ödemenin dernek hesabına geçmesini sağlayabilirsiniz.

İftar Bağışı Yapmanın Süresi Var Mı?

İftar bağışı genel olarak Ramazan ayı için yapılan bağıştır. Müslümanlar için mübarek olan Ramazan ayı 30 gün oruçlu geçirildiği için iftar ihtiyacı da ortaya çıkar. Bu nedenle Ramazan ayı yaklaşırken veya Ramazan ayı içerisinde iftar bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bağışınız 1 kişinin iftarını karşılamak adına yapabileceğiniz gibi birden fazla kişi içinde yapabilirsiniz.

Yaptığım İftar Bağışı Nasıl Ulaşır?

Şefkat Eli Derneği yapılan iftar bağışlarının Suriye, Afrika ve Gazze gibi yoksul ve mazlum coğrafyalarda yaşayan insanlara ulaşması için çaba harcar. Ayrıca iftar bağışlarının Türkiye’de iftar yapmakta zorluk yaşayan kişilere ulaştırılması da mümkündür. Bağış yaptığınızda bağış nasıl ulaşıyor? Merak ediyorsanız dernek yetkililerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız bağışlarla kurulan iftar çadırları ile ilgili görüntüleri de edinebilirsiniz.

Çalışmalarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için 7/24 bizi arayabilirsiniz.