Anasayfa

Giriş/Üye

Hesap No

Bağış Yap

Sepetim

Briket Ev

Briket Ev Bağışı

Suriye gibi savaş altında olan ülkelerde yaşayan insanların büyük bir bölümü sokaklarda yaşam sürerler. Bu insanların daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için Şefkat Eli Derneği briket ev bağış kampanyası düzenler. Yapılan kampanya ile briket malzemesinden yapılan evler sokakta kalan insanlara verilir ve o evlerde sağlıkla yaşamalarına yardımcı olunur. Briket ev bağışı yapmak istiyorsanız şu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Briket Ev Bağışları Nasıl Yapılıyor?

Dernek bağış kampanyası vasıtasıyla briket ev bağışınızı iki türde yapmanız mümkündür. İlk bağış türü briket evin tüm ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılan bağıştır. İkinci bağış türü ise briket ev yapımı için hisseli bağıştır. Maddi durumunuz yerindeyse evin yapımının tamamını siz üstlenebilir ve yapılan eve sizin veya yakınınızın isminin verilmesini sağlayabilirsiniz. Hisseli bağışı tercih ederseniz de evin yapımı için katkıda bulunmuş olursunuz.

Briket Ev Bağışı Tarih Aralığı Var Mı?

Briket ev bağış süreci insanların merak ettiği konuların bağışında gelir. Bağış sürecinin gerçekleşmesi için öncelikle hangi türde briket ev bağışının yapılacağının belirlenmesi gerekir. Böylelikle bağış seçilerek ödeme işlemlerine başlanabilir. Ödeme işlemlerinde sorun çıkmaması adına bağış sahibi ve kart bilgilerinin hatasız girilmesi gerekir. Böylelikle yapılan ödeme onayı sayesinde bağış dernek hesabına yatırılmış olur. Bu sayede dernek hesabındaki para ile briket ev kampanyası hayata geçirilebilir.

Briket Ev Bağışları İnsanlara Nasıl Ulaşıyor?

Briket ev kampanyası için bağış nasıl ulaşıyor? Bağışın dernek hesabına yatırılmış olması bağışın ulaştığını gösterir. Bağışın ulaşma bilgisi bağış sahibine ise gönderilen kısa mesajla bildirilir. Bağışların toplanması ve briket ev yapmaya yeterli hale gelmesi ile evin yapılacağı yer belirlenir.

Briket ev konusunda uzman ustalar tarafından evin yapımı sağlanır ve tamamlanan ev sokakta yaşayan insanlara verilir. Evin gerekli tadilat ve bakımı da belirli aralıklarla dernek tarafından yapılır. Ayrıca eve yerleştirilen kişilerin ihtiyacının ortadan kalkması durumunda ev ihtiyaç sahibi olan diğer kişilere teslim edilir.